niedziela, 17 maja 2015

PRODUKTY STOMATOLOGICZNE - ALVOGYL
Alvogyl to antyseptyczna i przeciwbólowa pasta do leczenia suchych zębodołów i stanów zapalnych kieszeni patologicznych.

Zastosowanie:
 leczenie suchych zębodołów; opatrunek zębodołowy po trudnych lub urazowych ekstrakcjach zębów; leczenie stanów zapalnych kieszeni patologicznych.
Preparat charakteryzuje się połączonym działaniem antyseptycznym, znieczulającym i przeciwbólowym. Komponent butylu zapewnia łagodne działanie znieczulające na wiele godzin od umieszczenia pasty w zębodole lub w kieszeni. Jodoform działa przeciwbakteryjnie. Efekt przeciwbólowy zapewniany jest dzięki eugenolowi, który działa łagodząco na tkankę i przyczynia się do jej naturalnego gojenia. Łatwo przylega do tkanek dzięki swojej włóknistej konsystencji.

 Skład:
paraminobenzoesan butylu, jodoform, eugenol, penghawar,

Postać:
pastaWskazania:
Uzupełniające leczenie stanów zapalnych zębodołów po weryfikacji i oczyszczeniu ich powierzchni.

Dawkowanie:
Miejscowo. Preparat przeznaczony jest do profesjonalnego stosowania w praktyce dentystycznej.   Uwaga! Nie należy silnie płukać jamy ustnej w ciągu 24 godzin od ekstrakcji zęba.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie).

Możliwe skutki uboczne:
Reakcje alergiczne.   Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Nadwrażliwość na lidokainę lub na inne leki miejscowo znieczulające lub na jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Należy zachować ostrożność w przypadku zastosowania leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią.