piątek, 6 lutego 2015

PODSUMOWANIE NOWOŚCI PRODUKTOWYCH 2014 ROKU

Zbliża się koniec roku… Rok w którym na rynku stomatologicznym pojawiła się dużo nowości. Czas wiec podsumowanie niektórych z nich..

Zacznę może od firmy Bio repair, która w roku 2014 wypuściła na rynek aż 3 produkty.
·       -   Bio repair Preparat na nadwrażliwość




Zwalcza nadwrażliwość i odbudowuje szkliwo dzięki innowacyjnym cząsteczką microRepair® . Wskazania: po profesjonalnym zabiegu wybielania zębów, po zdjęciu aparatu ortodontycznego, w przypadku erozji szkliwa i recesji dziąseł , przy bruksizmie.
Opakowanie zawiera 50 ml preparatu oraz uniwersalną nakładkę [szynę]. Sposób użycia: po wyszczotkowaniu zębów pastą do zębów, zawartość tubki aplikujemy do szyny i wkładamy do ust na 2 min. Preparat stosujemy raz dziennie przez 14 dni. Kolejną kuracje możemy zastosować po 6 miesiącach.
Koszt ok 30 zł.

·         Bio repair Parodontgel
Pasta dzięki unikatowemu składowi doskonale radzi sobie ze stanami zapalnymi oraz podrażnioną błoną śluzową. Zawarty w niej kwas hialuronowy nawilża i odżywia śluzówkę i dziąsła, cząsteczki Microrepair ® wzmacniają i odbudowują szkliwo, laktoferyna ma właściwości  antybakteryjne, a wraz z kwasem hialuronowym zapobiega powstawaniu płytki nazębnej, a cząsteczki cynku mają działanie antybakteryjne i antyseptyczne. Pasta pomaga również zapobiegać próchnicy.
Dostępna w tubkach 50 ml. Koszt ok 22 zł


·         Bio repair Płyn do jamy ustnej w saszetkach
W podróży, w pracy, w szkole, w restauracji. Saszetki w płynem Biorepair przydadzą się w każdej sytuacji. Płyn Biorepair chroni odbudowuje szkliwo, chroni dziąsła, zwalcza nadwrażliwość, chroni przed próchnicom oraz zapobiega powstawaniu płytki nazębnej. Jest chyba jedynym gęstym płynem na rynku o delikatnym smaku.
Pojemność w opakowaniu 12 sztuk po 12 ml za ok 20 zł.



Kolejny produkt to pasta firmy Blend-a-med. All in one.
O tej paście już pisaliśmy wcześniej. Mi osobiście jej smak i konsystencja (pasta w formie żelu z granulkami) przypadły do gustu.  Pasta doskonale oczyszcza zęby, dobrze się pieni a nowe połączenie chlorku cyny i fluorki sodu pomaga chronić przed próchnicom, chorobami dziąseł i erozją szkliwa, ale także zwalcza płytkę nazębna jak i zapobiega jej powstawaniu. Pasty Blend-a-med. All in one są dwa rodzaje: Mild Mint oraz Fresh Mint. Pasty są ogólnodostępne w sklepach za ok 12 zł.



Warto również wspomnieć o nowym płynie wybielającym VITIS Whitening.


W Płynie Vitis Whitening tkwi sekret Technologii Nanorepair. Polega ona na nanocząsteczkach hydroksyapatytu, które stanowią integralną część zęba i integrują się ze szkliwem, dzięki czemu jest odporna na zmywanie. Technologia ta ma dwie główne zalety: uszczelnia otwarte kanaliki zębowe oraz wygładza i wypełnia nierówną powierzchnię szkliwa.
Płyn Vitis dzięki zawiera 4 aktywne działania które skutecznie wybiela zęby, przywrócą mi naturalną biel i połysk, nie uszkodzą szkliwa oraz zapobiegną nadwrażliwości [dzięki niskiej ścieralności].  Poliwinylopirolidon usunie przebarwienia, Potrójny system fosforanów usunie kamień nazębny, Monofluorofosforan sodu ma działanie przeciw próchnicowe a Nanocząstki hydroksyapatytu wybielają i regenerują. Płyn przeznaczony jest do codziennego stosowania. 
Produkt [jak i marka] jest nowością na Polskim rynku. Produkty można kupić przede wszystkim w renomowanych gabinetach stomatologicznych. Płyn o pojemności 500 ml można kupić za ok 40 zł.


Największą nowością na Polskim rynku w 2014 jest szwajcarska firma PARO. W swojej ofercie mają profesjonalne produkty do higieny jamy ustnej min. szczotki manualne, nitki ortodontyczne, waciki do wybarwiania płytki, pasty do zębów, wykałaczki.
·         Wykałaczki Paro brush stick


Opatentowana plastikowa wykałaczka do wielokrotnego użytku z plastikową powłoką, która masuje dziąsła, ale również dociera w trudno dostępne miejsca dzięki elastycznej i cienkiej końcówce. Opakowanie zawiera 10 wykałaczek i kosztuje 22 zł.
·         Nić ortodontyczna Brushn’ floss



Nić składa się z 15 centymetrowej flokowanej części czyszczącej oraz 13 cm żyłki aplikacyjnej, która pozwala wprowadzić ją w trudno dostępne miejsca. Przeznaczona jest dla osób leczących się ortodontycznie oraz dla pacjentów użytkujących korony i mosty. Nić na szpulce kosztuje 22 zł.




·         Mini waciki do wybarwiania płytki Paro Plak
Paro Plak są to innowacyjne mini waciki, które wybarwiają starą płytkę [3 dniową] na niebiesko a świeżą na czerwono. Mini waciki są nasączone barwnikami spożywczymi – bez laktozy, które reagują na substancje organiczne.



·         Pasty do zębów dla dorosłych Amin oraz dla dzieci Amin Kids
                                                           


Obie pasty zawierają aminofluorek, który chroni zęby przed próchnicom, wzmacnia szkliwo i ogranicza odkładanie się kamienia nazębnego.  W paście dla dorosłych jest 1250 ppmF a w paście dla dzieci 500 ppmF. Bardzo ważne – pasty nie zawierają szkodliwych związków SLS.

·         Szczoteczki manualne


Szczoteczki Paro możemy podzielić na trzy rodzaje z zależności od twardości: ultra miękkie, miękkie, średnio twarde. Szczoteczki te są połączeniem szczotki standardowej ze szczoteczką jednopęczkową. Rączka szczotki umożliwia zamontowanie jednej z 13 końcówek do oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych paro® isola F oraz paro® interspace brush F.
Dodatkowo szczoteczki te możemy podzielić w zależności od ilości pęczków włosia [S39 i M39 – 39 pęczków  gęstego ułożenia włosia w 5 rzędach, S43 i M43 -43 pęczków  gęstego ułożenia włosia w 4 rzędach, M27L i S27L oraz M27- 27 pęczków  gęstego ułożenia włosia w 3 rzędach]

W ofercie firma Paro ma również szczotki: ortodontyczne, dla dzieci, do protez, medic, super brush oraz soniczne, a także skrobaczkę do języka.



Również Colagate szykuje się do wydania nowego produktu. Będzie to pasta Maximum Cavity Protection z Neutralizatorem Kwasów Cukrowych. Część higienistek już poznała produkt jednak firma Colgate – Gaba z promocją rusza dopiero w styczniu tak wiec dokładniej produkt opisze już w Nowym Roku.

W tym miejscu Życzę Wszystkim Czytelnikom Samych Sukcesów Zawodowych, uśmiechniętych pacjentów i Satysfakcji w Pracy oraz w życiu prywatnym.
                                                                              
Z poważaniem Paulina Mintzberg-Wachowicz 
„Infodent”