piątek, 15 maja 2015

PRODUKTY STOMATOLOGICZNE - "PAMPERS" POLICZKOWY - NEO DRYS
„Pampers” to wkładka pochłaniająca ślinę o dość dużej pojemności. Wkładana w kieszonkę policzka, zatrzymuje wypływ śliny przez ok. 15-25 min ze ślinianki przyusznej. Zapewnia suchą i wygodną pracę lekarzowi i nie jest przykra w zastosowaniu dla pacjenta. To dość wygony sposób na ograniczenie ligniny, tamponów i wałków. Bardzo fajny produkt dla osób które mają odruch wymiotny lub nadmiernie się ślinią.

Jej ściśnięcie nie spowoduje wypływu zmagazynowanego w jej wnętrzu płynu. Miękkie obrzeża wkładki chronią przed zranieniem policzka. Mniejsza wkładka (żółta) jest często stosowana przez lekarzy pod język w celu zmagazynowania śliny wydzielającej się ze ślinianki podjęzykowej i podżuchwowej.Jeden Neo Drys wystarczy na przeprowadzenie pełnej procedury np przy wypełnieniu zęba. Pomaga w zapewnieniu suchości pola operacyjnego, zaoszczędza czas i wstrzymuje zawilgocenie pola zabiegowego do którego często dochodzi przy wymianie wałków ligniny.

Wkładka samoczynnie przykleja się stroną kolorową ( żółtą lub niebieską ) do wewnętrznej strony błony śluzowej policzka w wyniku kontaktu z jej wilgotną powierzchnią i pozostaje w miejscu pierwotnego założenia aż do momentu jej całkowitego zapełnienia wilgotną śliną. Aby usunąć wkładkę bez uczucia odrywania jej od bł. śluzowej, należy użyć sprayu wodno - powietrznego kierując go pomiędzy wkładkę a bł. śluzową.

Wersja lustrzana posiada folie od strony jamy ustnej która dodatkowo doświetla pole zabiegowe.


Bezpieczeństwo pracy:
obracające się wiertło nie wkręci się w "pampersa" i nie dojdzie do nagłego zatrzymania pracy turbiny które często zdarza się przy wkręceniu się wiertła w ligninę. Takie nagłe zatrzymanie pracy turbiny często kończy się uszkodzeniem i wymianą drogiego rotora.

Możliwość użycia:
w stomatologii estetycznej, protetyce, ortodoncji, laseroterapii - wszędzie tam gdzie ważne jest zachowanie suchości pora operacyjnego.


Skład:
Opakowanie zawiera 50szt. Wkładek. Dostępne są dwa rozmiary w wersji lustrzanej i zwykłej: duże- niebieskie, małe żółte.


Cena:
Ok. 60 zł

Wady:
- dość wysoka cena przy 50 szt cena ok. 50-60 zł więc ponad 1 zł na jednego pacjenta, niektóre firmy jednak sprzedają „pampersy” na sztuki.
- słabo wyjaśniona instrukcja – po dostaniu produktu mało kto wie iż są dwie wersje – zwykła i lustrzana – i do czego służą

Zalety:
- bardzo ciekawy produkt, idealnie nadający się dla osób z odruchem wymiotnym lub mocno śliniących się
- jeden produkt wystarczy na jeden zabieg – nie potrzeba często wymieniać tamponów
- wkładka delikatnie przykleja się i nie przesuwa ułatwiając zabieg.