czwartek, 14 maja 2015

PRODUKTY STOMATOLOGICZNE - ViscoStat CLEANER
Viscostat Clear to przeźroczysty roztwór 25% chlorku glinu w postaci żelu. Eliminuje krwawienie bez jakichkolwiek przebarwień i osadów. Chlorek glinu powoduje pęcznienie kolagenu w zakończeniach kapilar i ich zamykanie się. Jest to wyraźna zaleta w przypadku prac w odcinku przednim, w którym estetyka ma szczególne znaczenie. Unika się bowiem ewentualności przywierania koalgulatu bądź pozostałości preparatu tamującego krwawienie do opracowywanego zęba, które powodują czasowe przebarwienia tkanek twardych lub miękkich.
Chlorek glinu powoduje pęcznienie kolagenu w zakończeniach kapilar i ich zamykanie się. Jest to wyraźna zaleta w przypadku pracy w odcinku przednim, w którym estetyka ma tak wielkie znaczenie. Unika się bowiem ewentualności przywierania koagulatu bądź pozostałości preparatu tamującego krwawienie do opracowywanego zęba, które powodują czasowe przebarwienia tkanek twardych lub miękkich.

Uwaga: Sposób użycia żelu ViscoStat Clear różni się od użycia preparatu ViscoStat opartego na siarczanie żelaza.

Charakterystyka:


· tamuje niewielkie krwawienie i wypływ płynu dziąsłowego,

· lepki, ale łatwy do rozprowadzenia żel,

· nie pozostawia resztek ani przebarwień, daje się łatwo spłukać,

· idealny w strefie estetycznej.


Środek czynny w preparacie ViscoStat Clear stanowi chlorek glinu, dlatego też wykazuje on inny mechanizm działania niż preparaty na bazie siarczanu żelaza (III). Ten przezroczysty żel nie zatyka naczyń włosowatych skrzepami, lecz powoduje lekki obrzęk otaczających tkanek, zaciskający naczynia krwionośne.

Cena: od 20 - 40 zł - w zależności od regionu