środa, 13 maja 2015

PRODUKTY STOMATOLOGICZNE - WYTRAWIACZ STOMATOLOGICZNY Blue MaxSKŁAD:
Substancja czynna – 36% kwas ortofosforowy, baza żelowa

ZAWARTOŚĆ:
Zestaw zawiera strzykawkę 2ml (mały) żelu kwasu ortofosforowego oraz wymienną końcówkę.

POSTAĆ:
Żel o barwie niebieskiej. Łatwy do aplikacji, nie spływa z powierzchni pionowych. Posiada właściwości pseudoplastyczne.

MECHANIZM DZIAŁANIA:
Wytrawianie hydroksyapatytów szkliwa w celu rozwinięcia powierzchni dla polepszenia retencji wypełnień. Usunięcie warstwy mazistej z powierzchni zębiny w celu lepszej penetracji systemów wiążących. Wyrób może być stosowany przy wypełnieniach kompozytowych chemoutwardzalnych i światło utwardzalnych, lakach szczelinowych oraz przy mocowaniu zaczepów ortodontycznych aparatów stałych.SPOSÓB UŻYCIA:

Wytrawianie wyłącznie powierzchni szkliwa:
Ze strzykawki zdjąć kapturek i zamocować wymienną końcówkę. Po oczyszczeniu i osuszeniu powierzchni szkliwa nanieść warstwę wytrawiacza. Pozostawić na 20 – 60 sekund w zależności od rodzaju szkliwa. Żel spłukać wodą do całkowitego jego usunięcia. Jeżeli szkliwo jest odporne na trawienie, powtórzyć etap trawienia aż do uzyskania kredowo-białej powierzchni. Nie wytrawiać dłużej niż 120 sekund. Po skończonym wytrawianiu cofnąć tłoczek strzykawki usuwając wytrawiacz z wymiennej końcówki.

Wytrawianie metodą „total eatch”:
Ze strzykawki zdjąć kapturek i zamocować wymienną  końcówkę. Po oczyszczeniu powierzchni ubytku (nie przesuszać!) nanieść warstwę wytrawiacza. Pozostawić na 15 sekund. Żel spłukać wodą do całkowitego jego usunięcia. Na powierzchnię tkanki nanieść system wiążący zgodnie z zaleceniami producenta. Po skończonym wytrawianiu cofnąć tłoczek strzykawki usuwając wytrawiacz z wymiennej końcówki.

ZALECANE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:
Chronić sąsiednie zęby w czasie wytrawiania. Unikać kontaktu z oczami, śluzówką, skórą. W razie kontaktu spłukać dużą ilością wody. W przypadku zetknięcia wytrawiacza z oczami natychmiast skontaktować się z lekarzem specjalistą i spłukać oczy dużą ilością wody. Przechowywać preparat w miejscu niedostępnym dla dzieci.

PRZECHOWYWANIE:
Przechowywać w temperaturze 15-25 stopni Celsjusza w opakowaniach szczelnie zamkniętych, w miejscach niedostępnych dla dzieci.

CENA:
Ok. 15- 20 zł w zależności od sklepu, widziałam też sklep internetowy w którym były po 8 zł. Można zamówić bezpośrednio w firmie INVITEX – bardzo miła obsługa – wytrawiacze pakowane po 10 szt ale można zamówić na sztuki, bezpośredni zakup w firmie jest tańszy.WADY:
- jedyną wadą jaka pojawiła się po używaniu wytrawiacza przez ok. 2 lata – to konsystencja preparatu zrobiła się rzadsza – ale sprawę załatwia zmiana końcówki – podajnika na cieńszą.

ZALETY:
- dość niska cena – zwłaszcza przy zakupie bezpośrednio w firmie
- dość dobra konsystencja
- miła obsługa w firmie – podczas kończenia użytkowania pierwszego zakupionego produktu otrzymaliśmy telefon z firmy iż wiedzą że preparat się kończy i czy nie chcielibyśmy dodatkowych strzykawek – nawet nie wiedziałyśmy że preparat już się kończy.
- szybka dostawa – dane firmy z opakowania wytrawiacza – Invitex – ul.Kajki 10, 14-240 Susz, Tel. 55 278 79 77, mobil: 505085579, e-mail – biuro@invitex.plWyrób medyczny przeznaczony do stosowania wyłącznie w gabinetach dentystycznych.